O mnie

O mnie

Robert Zagożdżon

Robert Zagożdżon – biznesmen, lider, mentor. Właściciel funduszy inwestycyjnych w Europie i w Ameryce. Zarządzał firmami marketingowymi, energetycznymi i telekomunikacyjnymi w Czechach, Słowacji, na Węgrzech i w Polsce. Twórca grup firm Save Max International Inc., Energy Supplier No1 A.S. i Investment Union S.E. W latach 1995-2009 stworzył sieci sprzedażowe w kilkunastu krajach świata.

Wartość biznesu, który zbudował w kilka lat, to ponad 100 mln euro. Jego sukces biznesowy był komentowany w różnych krajach przez czołowe media biznesowe: Forbes, Wprost, Parkiet, Manager i inne.

Swoją drogę biznesową rozpoczął w 1995 roku od założenia firmy zajmującej się marketingiem bezpośrednim. Utworzona wtedy marka Save Max odniosła sukcesy na Słowacji, w Czechach, w Polsce, a potem również na wielu innych, między innymi na rynkach greckim i niemieckim. Po 2007 roku, skoncentrowany na branży energetycznej i otwierającym się rynku energii w Czechach, wszystkie środki inwestował w tę gałąź biznesu. Wkrótce samodzielne spółki energetyczne Roberta Zagożdżona zostały uruchomione również na Słowacji, Węgrzech i w Polsce. Kilka lat później skutecznie zarządzane podmioty z valuacja ponad 50mln euro znalazły się w obrębie zainteresowania funduszy inwestycyjnych: słowacka i czeska część Energy Supplier No1 została sprzedana szwajcarskiemu funduszowi Cromicorn w 2013 roku, a pozyskane w ten sposób środki – zainwestowane w rozwój polskiego oddziału grupy, czyli w firmę Energia dla Firm S.A. i spółkę Energetyczne Centrum S.A. W ciągu ostatniego roku zostały one skonsolidowane pod Polskim Funduszem Energetycznym FIZAN.

Dziś Robert Zagożdżon pełni w swoich firmach funkcje stratega i anioła biznesu. Angażuje się również w coaching, mentoring i leadership oraz projekty wspierające rozwój i pogłębianie samoświadomości człowieka. Jest aktywnym inwestorem i przedsiębiorcą rozwijającym kolejne platformy biznesowe oraz projekty inwestycyjne. Najnowszy z nich to Blue Boson, nowa na rynku polskim, innowacyjna technologia wykorzystująca energię drzemiącą w strukturze molekularnej wody i innych mediów, co przejawia sie w olbrzymich oszczędnościach kosztów w wielu branżach przemysłowych.

Zagożdżon jest również współzałożycielem platformy multimedialnej One Energy oraz fundatorem Fundacji One Energy – projektów wspierających rozwój, pogłębianie samoświadomości człowieka, doskonalenie kadr i rozwijanie potencjału, który w nas drzemie.

Jestem badaczem. Zajmuję się wiedzą wewnętrzną. Jestem naukowcem kierującym swoją uwagę do własnego wnętrza. Doświadczalnymi metodami badam rożne obszary życia istoty ludzkiej i poszukuje prawdy. Badam biznes, ludzkie słabości i pasje, życie osobiste, emocje, uczucia i klimat, w którym one powstają. Prawdą jest dla mnie to wszystko, co działa. Co przynosi sukces i spełnienie. Sukces we wszystkich obszarach życia, które mnie dotyczą. Spełnienie jako sztukę osiągania swojego potencjału i życia w radości, miłości, wolności wewnętrznej i błogości. Rebelia jest istotą mego życia, ponieważ poszukuję wolności, kwestionuję podstawowe zasady naszego życia. Dlatego też buntuję się zawsze, gdy na mojej drodze stanie przeszkoda.

Moją drogą do celu jest odnajdywanie i kreowanie siebie poprzez pogłębianie świadomości. Ciągły proces rozwoju jest najważniejszą składową człowieka. Dlatego od lat zajmuję się pogłębianiem świadomości i inwestuję w szkolenia swoich pracowników. U ważność to na tej drodze moje najcenniejsze narządzie, za sprawą którego osiągnąłem sukces i spełnienie w biznesie oraz życiu prywatnym. Dzięki u ważności poznałem swoje najsilniejsze atuty: intuicję, spontaniczność, wrażliwość i kreatywność. Odkrywanie swojego potencjału jest dla mnie sztuką, która prowadzi do pasjonującego życia w radości i wewnętrznej wolności. Dlatego inspiruję do tej drogi innych.

Biznes w duchu holokracji

Dziś, kiedy tak zwana „rewolucja współpracy” na nowo kształtuje rynek i modele biznesowe, firmy takie jak moje, które nie boją się rewolucyjnych rozwiązań, zaczynają na nowo definiować swoje struktury i procesy, rezygnując z typowej hierarchii na rzecz zdecentralizowanych modeli zarządzania.

Jednym z dostępnych i bodaj najbardziej kompleksowym rozwiązaniem jest holokracja (Holacracy). Największą zmianą strukturalną w holokracji jest to, że jej celem jest organizowanie firmy wokół pracy do wykonania, a nie wokół ludzi, którzy ją wykonują. Zamiast tworzenia zależności międzyludzkich opartych na władzy i sile, holokracja buduje system skupiony na wykonywaniu konkretnych funkcji i zadań.

Prowadząc biznes, zarządzamy ludźmi. W moim przekonaniu zarządzanie powinno rozpoczynać się od inwestowania w ludzi, instruowania ich, konsultowania i wspomagania, czyli od dobrego przekazu informacji i oczekiwań. Oczywiście niezbędnym elementem jest także zaufanie – zarówno do siebie, jak i do współpracowników.

Najwyższym przejawem ewolucji jest rosnąca ludzka świadomość. Ta świadomość prowadziła mnie do zrozumienia wartości przywództwa i roli zaufania. Zaufanie jest warunkiem koniecznym do wzniesienia się ponad stary paradygmat zarządzania ludźmi. Co innego niż zarządzanie ludźmi może zapewnić efektywne działanie w biznesie? Odpowiedź to: samozarządzanie. Samozarządzanie prowadzi do spełnienia ludzi i do niespotykanej efektywności, daje nowej świadomości przestrzeń do przejawiania się w naszych miejscach pracy. Wchodzimy tu w zintegrowany system zarządzania zwany „turkusowym”. Turkusowe organizmy są samozarządzające, dążą do pełni (ludzie wnoszą do pracy więcej stron własnej osobowości), ukierunkowane są na cel ewolucyjny.

Sam dziś inwestuję swoją energię w projekty typu Investment Union czy One Energy, w których stosuję teorię turkusowego zarządzania na co dzień. Takie organizacje nie są zbudowane na ukrytych mechanizmach leku, lecz na strukturach i praktykach, które rodzą zaufanie i odpowiedzialność. Przejście do Ewolucyjnie Turkusowych struktur, praktyk i kultur uwalnia zazwyczaj ogromne pokłady energii, ktore wcześniej były zduszone, niedostępne.

książka

Chcąc podzielić się swoimi doświadczeniami, Robert Zagożdżon napisał książkę „ODKRYJ SIEBIE, CZYLI JAK WYKORZYSTAĆ POTENCJAŁ SWÓJ I ORGANIZACJI ”, dla wszystkich osób szukających wyzwań, wsparcia i inspiracji w życiu. Odpowiada na pytanie, jak połączyć świat wewnętrzny ze światem biznesu w idealnych proporcjach i poczuciu harmonii. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak odnieść sukces na polu zawodowym, a jednocześnie nie zaniedbać życia osobistego i duchowego, to przeczytanie tej książki jest koniecznością.

co nowego?
artykuły
 • money.pl

  Odwaga to droga do szczęścia. Potrzebna jest, by dążyć do wyznaczonego celu. W artykule na portalu money.pl przeczytacie o odważnym inwestowaniu, innowacjach energetycznych, a także o One Energy – projekcie wspierającym rozwój i pogłębianie samoświadomości człowieka.

  Sprawdź
 • wyborcza.pl

  Holokracja to nowe podejście do zarządzania firmą. O jej zasadach, filarach wprowadzania do firmy, ale również o tym, jak połączyć dwa obszary życia – potrzeby zawodowe i osobiste opowiedziałem w wywiadzie dla portalu wyborcza.pl Zapraszam do obejrzenia wideo.

  Sprawdź
 • wp.pl

  Cogen Energy S.A. to mój najnowszy projekt. O jego szczegółach, wyzwaniach, jakie stoją przed naszą energetyką i rewolucyjnych innowacjach wprowadzanych przez Polski Fundusz Energetyczny przeczytacie w moim wywiadzie dla portalu wp.pl.

  Sprawdź
 • Bankier.pl

  Rynek energetyczny podlega ciągłym przekształceniom, które wynikają z rosnącego zapotrzebowania na energię oraz z dyrektyw unijnych. Jak ja zmieniam świat poprzez działania biznesowe? Zapraszam do zapoznania się z artykułem na portalu bankier.pl.

  Sprawdź
 • rp.pl

  Staramy się, by Polski Fundusz Energetyczny wyznaczał drogę dla polskiej energetyki. O już osiągniętych sukcesach, planach na przyszłość, nowych produktach i sile marki przeczytacie w moim wywiadzie na portalu Rzeczpospolita.

  Sprawdź
 • Forbes

  Innowacja, ekspansja na nowe obszary rynku, integralność w podejściu do siebie i świata zewnętrznego to główne źródła naszego sukcesu. O swoim przepisie na sukces i dalszych planach na przyszłość dzielę się w wywiadzie dla Forbesa.

  Sprawdź
 • BiznesGazeta.pl

  Polski Fundusz Energetyczny FIZAN powstał w 2015 roku na bazie doświadczeń biznesowych wyniesionych z projektów inwestycyjnych w obszarze energii w Polsce i regionie Europy Środkowo – Wschodniej. O tym czym jest i jak działa przeczytacie w artykule na portalu biznesgazeta.pl

  Sprawdź
 • Puls Biznesu

  Tego, co robię, nie nazywam pracą, tylko prowadzeniem biznesu. Aby poznać moje biznesowe plany i dowiedzieć się, jakim jestem inwestorem – zapraszam do lektury – wywiadu ze mną.

  Sprawdź
 • Wirtualne Media

  Jak osiągnąć sukces w biznesie? „Odwaga i kreatywność. Najważniejsze, by mierzyć wysoko”. O przeszkodach w drodze do osiągnięcia celu i sposobach na sukces więcej w artykule portalu Wirtualne Media.

  Sprawdź
 • Wirtualne Media

  Prawdziwe sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym odnoszą tylko ludzie, którzy mają odwagę, to mój klucz do sukcesu, a więcej w artykule portalu Wirtualne Media.

  Sprawdź
 • PolskieRadio24.pl

  O dynamicznie zmieniającym się rynku energii w Polsce i na świecie, oporach ludzi w zmienianiu swojego dostawcy prądu oraz trudnościach, jakie napotykają prężni, młodzi biznesmeni – posłuchajcie w audycji dla polskieradio24.pl

  Sprawdź
 • Manager

  O rozwoju firm energetycznych w Polsce, planach na przyszłość Energii dla firm, poszukiwaniu pracowników i łączeniu pasji z biznesem – to wszystko i jeszcze więcej w wywiadzie dla portalu Manager.

  Sprawdź